Hava Durumu

TÜBİTAK Destekli Projenin Uygulama Çalıştayı Düzenleniyor

TÜBİTAK 1001 projesi kapsamında desteklenen Oyunlaştırma Temelli Biçimlendirici Değerlendirme Projesi’nin uygulama çalıştayı 24-26 Nisan tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. 

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2024 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2024 13:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
TÜBİTAK Destekli Projenin Uygulama Çalıştayı Düzenleniyor

Yürütücülüğünü GAÜN Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Yıldırım’ın yaptığı Oyunlaştırma Temelli Biçimlendirici Değerlendirme Projesi’nin uygulama çalıştayında konuşan GAÜN Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Çetin, TÜBİTAK 1001 projelerinin fakülte ve üniversite için oldukça önemli olduğunu vurgulayarak, çalıştay raporunun araştırmacılar ve uygulayıcılar için yeni bir bakış açısı oluşturacağını ve yol haritası çizeceğini belirtti. Ayrıca pandemi sonrası öğretim süreçlerinde teknoloji entegrasyona dikkat çekerek, bu projenin alana önemli katkılar sağlayacağını vurguladı.
Proje yürütücülüğünü yapan GAÜN Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Yıldırım ise projenin teorik çerçeve ve uygulama aşamaları ile ilgili yaptığı sunumda oyunlaştırma temelli biçimlendirici değerlendirmenin günümüzde öğretim sürecinin niteliğinin ve öğrencilerin motivasyonunun artırılması açısından önemli bir bileşen olduğunu belirterek bu çalıştaydan elde edilen sonuç ve önerilerin farklı branşlar için yol gösteri olacağını ve projenin de önemli bir çıktısı olduğunu vurguladı. Ayrıca Doç. Dr. İbrahim Yıldırım proje kapsamında görev yapan araştırmacı ve bursiyerlere sağladıkları destek için teşekkür etti.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.