Hava Durumu

Uygulamalı Kozmetik Atölyesi Programı GAÜN’de Düzenlendi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği (KÜAD) iş birliğinde hazırlanan Uygulamalı Kozmetik Atölyesi Programı GAÜN Kahraman Eruslu Böbrek Nakli Hastanesi Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 16:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Uygulamalı Kozmetik Atölyesi Programı GAÜN’de Düzenlendi

Geleceğin genç üreticileri ve araştırıcılarını geliştirmeye yönelik programın açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, üretimin çok geniş bir alana sahip olduğunu belirterek, “Sanattan kültüre, kültürden tiyatroya, tiyatrodan spora, spordan kozmetiğe, kozmetikten sanayiye her alanda üreteceğiz. Gaziantep Üniversitesi olarak üniversite sanayi iş birliğine büyük önem veriyoruz. Akademik desteğimizle sanayicilerimizin yanındayız.”  dedi. 
Kozmetik sektörü dünyada çok hızla ilerleyen bir sektör olduğunu kaydeden GAÜN Fitoterapi ve Tıbbi-Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu,  “Bu sektörde artık Türkiye de ‘varım’ deme yolunda hızlı adımlarla gidiyor. Rektörümüz Prof. Dr. Arif Özaydın, Fitoterapi ve Tıbbi-Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni kurarak hem bitkisel ilaç hem bitkisel kozmetik sektöründe araştırma ve yeni ürün geliştirmelerle Gaziantep Üniversitesi’nin var olduğunu ispat etti. Hatta bu hafta içerisinde ilk ürünümüzü test ettik. Biz burada sanayisiyle, araştırmasıyla, üretimiyle elimizden gelen bilgi, belge, üretim, Ar-Ge, Ür-Ge’nin tamamını yapmak istiyoruz. “ şeklinde konuştu. 

Üretici ve sanayicilerle üniversitenin bir araya gelmesini dernek olarak çok önemsediklerini belirten KÜAD Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Arslan, sanayinin gücüyle bilimin ışığı bir araya geldiğinde ortaya çok daha inovatif, özel işler çıktığını söyledi. Arslan konuşmasının devamında, kozmetik sektörü, sektörün geleceği ve KÜAD’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi.  
KÜAD Yönetim Kurulu Üyesi Şule Küçükoğlu ise Kozmetik Tüketici El Kitabı hakkında katılımcıları bilgilendiren bir sunum yaptı.
Açılış konuşmaları sonrasında, GAÜN Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Şekeroğlu tarafından “Kozmetik Bitkileri”, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Perihan Öztürk tarafından “Cilt Yaşlanmasında Kozmetik Ürünlerin Önemi”, GAÜN Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Kırtak tarafından “Kozmetik Kullanımı ve Klinik Örnekler: Doğru ve Yanlış Uygulamalar” ve GAÜN Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Sevgi Gezici tarafından “Bitkisel Kozmetik Ürünlerin Fitokimyasal Bileşenleri: Biyolojik Etki Mekanizmaları ve Klinik Öncesi Uygulamalar” sunumları gerçekleştirildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.