Hava Durumu

İş Arama Becerileri Seminerine Öğrencilerden Yoğun İlgi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri,SANKO Holding İnsan Kaynakları Müdürü Hande Berhumoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen seminere büyük ilgi gösterdi. 

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 14:08
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 14:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
İş Arama Becerileri Seminerine Öğrencilerden Yoğun İlgi

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Seminer Salonunda gerçekleşen etkinlikte, öğrencilere etkili iş arama becerileri, CV hazırlama ile mülakat teknikleri, beden dili ve etkili iletişim yöntemleri konularında bilgilendirme yapıldı. Seminerde, iş dünyasında başarıya ulaşmak için gerekli olan beceriler üzerine önemli bilgiler verilirken, beden dili ve etkili iletişim yöntemlerinin iş görüşmelerindeki önemi vurgulandı. Hande Berhumoğlu CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve mülakat sürecinde başarılı olmanın ipuçlarını paylaştı.

Günümüz iş dünyasında rekabetin giderek arttığını belirten GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Derya Çevik Taşdemir, mezun olan öğrencilerin bu rekabette öne çıkabilmeleri için donanımlı olmaları gerektiğini belirtti.Dr. Öğretim Üyesi Taşdemir, “İş arama sürecinde, sadece mesleki bilgi ve becerilere sahip olmak yeterli değil. Kendinizi en iyi şekilde ifade edebilmeniz ve iş görüşmelerinde etkili bir izlenim bırakabilmeniz de çok önemli. Etkili CV hazırlama, doğru mülakat teknikleri, beden dili kullanımı ve iletişim yöntemleri gibi konular iş arama sürecinde başarılı olmanızı sağlayacak kritik unsurlardır. SANKO Holding İnsan Kaynakları Müdürü Hande Berhumoğlu'nun bilgi ve deneyimlerini paylaşması, öğrencilerimiz için son derece değerli. Öğrencilerimiz iş arama sürecinde karşılaşabilecekleri zorluklarla başa çıkma ve kendilerini en iyi şekilde ifade etme konusunda önemli kazanımlar elde etti.”  şeklinde konuştu.
Etkinliğin öğrenciler için taşıdığı öneme vurgu yapan Oğuzeli MYO Müdürü Prof. Dr. Memet Şahin; "Bu tür seminerler, öğrencilerimizin kariyerlerine sağlam bir başlangıç yapmaları için gerekli olan araçları ve stratejileri öğrenmeleri açısından büyük bir fırsat sunuyor. Öğrencilerimizin gelecekte başarılı kariyerlere sahip olmaları için onları her alanda desteklemeye devam edeceğiz.”  dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.