Sabrımız Taşıyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sabrımız Taşıyor!
Nükhet Ersoy Alevli Aile Sağlı Merkezi’nde görevli doktor Mustafa Talat Bayram’ın ilaç yazdırmak isteyen hastaya kimlik sorması nedeniyle darp edilmesi, sağlık camiasında tepkilere neden oldu. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Ramazan Sürücü ve Yönetim Kurulu üyeleri, duruma tepki gösterdiler.

Nükhet Ersoy Alevli Aile Sağlı Merkezi’nde görevli doktor Mustafa Talat Bayram’ın ilaç yazdırmak isteyen hastaya kimlik sorması nedeniyle darp edilmesi, sağlık camiasında tepkilere neden oldu. Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Ramazan Sürücü ve Yönetim Kurulu üyeleri, duruma tepki gösterdiler.

Gaziantep’te sağlıkta şiddet olayları bitmiyor. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tepkiler devam ederken, bu kez Nükhet Ersoy Alevli Aile Sağlı Merkezi’nde görevli doktor Mustafa Talat Bayram’ın darp edilmesi sağlıkta şiddet olaylarının geldiği boyutun göstergesi oldu.

Gaziantep –Kilis Tabipler Odası Yönetiminden yazılı açıklama geldi. Tabipler Odasından yapılan yazılı açıklamada, “Kentimizde maalesef son bir haftada üçüncü şiddet  vakası , bugün Nükhet Ersoy Alevli Aile Sağlığı Merkezimizde yaşandı. Dr. Mustafa Talat Bayram görevi icabı, ilaç yazdırmak isteyen bir hastadan kimlik sorması nedeniyle darp edildi. Meslektaşımızın aldığı darbe nedeniyle üst dudağına üç dikiş atıldı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu şiddet olayının görünür failleri emniyet güçlerimiz tarafından yakalandı ve adli işlemler yapıldı ancak mevcut yasalar ve uygulamalar sonucunda yine yapanın yanına kar kaldı. Kamuoyuna ‘sağlıkta şiddet yasası’ (!)diye sunulan yasa doğrultusunda, polis ifadesi sonrası serbest bırakılma yerine, savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldılar. Bütün bu şiddet olaylarının görünmeyen failleri ise bir kınama mesajı bile yayınlamıyor artık!!! Görünmeyen faillerin kim olduğunu hepimiz biliyoruz.Sağlıkta şiddeti önlemek için gereken etkin yasal düzenlemeyi üç beş oy kaygısıyla yapmayan siyasiler, çalışanını korumak için kılını kıpırdatmayan bakanlığımız, hekimin saygınlığını zedeleyen söylem ve eylemlerden vazgeçmeyenler , yasal olmayan taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini düşünen hastalıklı zihniyetlerdir. Bizler , en temel hakkımız olan ‘yaşam hakkımızı ‘ yani can güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz. Meclisimiz, bakanlığımız ve yetkililer önlem almak için, yasa çıkarmak için daha ne kadar ölmemizi bekliyorlar. Bizler , öldükten sonra adımızın hastanelere verilmesini, arkamızdan sahte söylem ve eylemler yapılmasını, timsah göz yaşlarını değil , can güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz. Sağlık bakanının gündemi, özel hastanesi ve üniversitesi değil, biz sağlık çalışanlarının can güvenliği olmalıdır!. Biz artık yetkililerden umudumuzu kesiyoruz. Umudumuz duyarlı halkımız ve biz hekimlerin üretimden kaynaklanan gücüdür.  Sevgili meslektaşlarımız, bugün sesimiz her zamankinden daha gür ve daha birlikte çıkmak zorundadır . Yan odamızda meslektaşımız dövülürken, sövülürken, öldürülürken görmezden geldiğimiz sürece, şiddetin dozu her geçen gün artmaktadır. Ve bugün şiddet şahsımıza uğramadıysa, unutmayın sadece sıramız gelmediği içindir. Hani derler ya bıçak kemikte!! Biz hekimler için bıçak kemiği çoktan geçti. Bizim için artık bıçak yürekte. Sözel ,fiziksel ve psikolojik şiddete karşı her zamankinden daha fazla birlikteliğe ve mücadeleye ihtiyacımız var. Yarın , hepimiz için çok geç olabilir” ifadeleri yer aldı.

HABER MERKEZİ

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ucuz çanta ve ayakkabılara dikkat!Önceki Haber

Ucuz çanta ve ayakkabılara dikkat!

Taşdoğan’dan Kurban Bayramı mesajıSonraki Haber

Taşdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!