Hava Durumu

Türkiye'de İlk Kez Gaziantep'te Gerçekleştirildi

I.Danubia Talens Müzik Festivali’nin Finalinde Ödüller Sahiplerini Buldu

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2024 13:32
Haber Güncellenme Tarihi: 06.05.2024 13:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Türkiye'de İlk Kez Gaziantep'te Gerçekleştirildi

Müziğin Nabzı Gaziantep’te Attı
Eğitimin yanı sıra spor başta olmak üzere, sanatsal, kültürel ve toplumsal alanlarda Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Fİ Akademi bu kez de Türkiye’de ilk kez Gaziantep’te gerçekleştirilen ve müzik alanında büyük önem taşıyan Uluslararası I.Danubia Talens Müzik Festivaline sponsor oldu. Düzenlenen etkinlikte festivale katılan sanatçılar ödüllendirildi.
Danubia Talents Sanat Derneği tarafından uluslararası bir jüri tarafından alınan videoların izlenmesi yoluyla gerçekleştirilen "Danubia Talents Online" Uluslararası Müzik Yarışması'nın finali bu yıl ilk kez Türkiye’de Gaziantep’te Fİ Akademi’nin sponsorluğunda gerçekleştirildi. Eğitim alanındaki başarılarıyla adını sıkça duyuran Fİ Akademi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Gaziantep’in sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da gelişmesi için büyük destekler verirken bu kez de Türkiye’de yeni bir ilkin gerçekleştirilmesine imza attı.

Danubia Talents Sanat Derneği tarafından yaş sınırlaması olmaksızın bütün milletlere açık olarak dokuz ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada piyano solisti strig solisti rüzgar solisti piyano dört el, iki piyano oda müziği akordeon, arp, org şarkı söyleme perküsyon öğrenci - öğretmen (dört el piyano, diğer enstrümanlar) gibi kategoriler yer aldı. Gaziantep’te gerçekleştirilen finale Macaristan’dan gelen jürileri üyeleri JULİANNA KISS ve MARİA KISS , İstanbul’dan  EMRAH NALBANT, Antalya’ dan  MİRA ŞENTÜRK  bu güzel organizasyonu düzenleyen Piyano öğretmeni RENATA ÇAVDAR ve Eğitimci AYSUN DENİZ OĞUZ  görev aldı, Şan eğitmeni CEYLAN BALCI nın sunduğu yarışmada, yurt dışından ve Türkiye’nin  farklı illerinden gelen 80 e yakın yarışmacı adayları 4-5 Mayıs tarihinde sergiledikleri piyano performanslarıyla göz doldurdular. Tüm yarışmacılara katılım belgeleri ve teşekkür madalyaları, dereceye giren öğrencilere ise kupaları takdim edilirken Fİ Akademi Kurucularından Ömer İlbaşaran’a da katılımları ve desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim edildi. Fİ Akademi Kurucularından Ömer İlbaşaran yaptığı değerlendirmede Fİ Akademi’nin yalnız eğitim alanında değil, aynı zamanda gerek Gaziantep’in gerekse Türkiye’nin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda gelişmesine katkı sağlamak için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.