Hava Durumu

GAÜN’lü Öğrenciler Xı. Ulusal İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Kongresinde

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri Çukurova Üniversitesi Mithat Özcan Amfisi’nde düzenlenen II. Uluslararası XI. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresine katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 15:12
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 15:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN’lü Öğrenciler Xı. Ulusal İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Kongresinde

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Memet Şahin, GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitiminde uygulamalı eğitimin önemini vurgulayarak, teknik gezilerin sürdürüleceğini belirtti.

Dr. Öğr. Üyesi Derya Çevik Taşdemir, Öğr. Gör. Yaşar Ede ve Öğr. Gör. Ziya Ersoy eşliğinde gerçekleştirilen teknik gezide, öğrenciler II. Uluslararası XI. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi kapsamında sunulan seminerlere katılarak stantları gezdi.

Öğr. Gör. Yaşar Ede ve Öğr. Gör. Ziya Ersoy yapılan sunumlarda, iş sağlığı ve güvenliği alanında mevzuat çalışmaları ve uygulamalar, iş yerlerinde İSG profesyonellerinin yetki ve sorumlulukları, risk değerlendirmeleri, büyük endüstriyel kazalar, yangın güvenliği, iş kazaları, meslek hastalıkları gibi konular üzerinde konuşulduğunu belirtti.

Dr. Öğr. Üyesi Derya Çevik Taşdemir, GAÜN olarak iş güvenliği kültürünün benimsenmesi noktasında öğrencilerin donanımlı olarak mezun olabilmeleri için gereken her çalışmanın yapılacağını ifade etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.