Hava Durumu

GAÜN Öğrencileri Şahinbey Aşevini Ziyaret Etti 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri Öğr. Gör. İbrahim Demir ve Öğr. Gör. Sevgi Kanıgür koordinatörlüğünde doğunun ve güneydoğunun en büyük aşevi olarak bilinen Şahinbey Aşevini ziyaret etti. 

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2023 11:30
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 11:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Öğrencileri Şahinbey Aşevini Ziyaret Etti 

Etkinliğe öğrencilerin yanı sıra Öğr. Gör. Meryem Can, Öğr. Gör. Turgut Oğuz ve Dr. Öğr. Üyesi Dilara Bahtiyar Sarı da katılarak, Şahinbey Aşevi Müdürü Faruk İzi, Şahinbey Aşevi Gıda Mühendisi Gülay Bozkurt ile ileriye dönük işbirliği görüşmesi gerçekleştirdiler.
GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dilara Bahtiyar Sarı, GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin aşevi ziyaretlerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirdiklerini, kültürümüzde önemli bir yere sahip olan aşevindeki işleyişi, gıdaların depoya giriş, depodan çıkış, işleme, paketleme, nihai haline gelerek, vatandaşlara teslimi döngüsünün her aşamasını bulunma fırsatı yakaladıklarını dile getirdi.
Gezi esnasında Öğr. Gör. İbrahim Demir ve Öğr. Gör. Sevgi Kanıgür uygulamalı eğitimin öğrencilerimiz için önemini vurgularken, teknik gezilerin mesleki gelişimlerine olumlu katkıda bulunduğunu ifade ettiler.
Öğr. Gör. Meryem Can ve Öğr. Gör. Turgut Oğuz aşevi üretim alanlarına yönelik incelemelerde bulunarak görüşlerini belirttiler. 
Verimli bir teknik gezi geçirdiklerini ifade eden GAÜN Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dilara Bahtiyar Sarı öğrencilerimize yerinde uygulama fırsatı veren ve gelişimlerine destekte bulunan GAÜN Prof. Dr. Arif Özaydın ile Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na şükranlarını ileterek, uygulamaya yönelik teknik gezilerin artacağını belirtti. 
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.