Hava Durumu

GAÜN Öğrencisi KPSS Türkiye Birincisi Oldu

GAÜN Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özdal, Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunumuz ve yüksek lisans öğrencimiz Ali Emre’nin, başarılı bir lisans döneminin ardından yüksek lisans sınavından da başarılı olarak Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine devam ettiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2023 14:06
Haber Güncellenme Tarihi: 31.08.2023 14:06
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Öğrencisi KPSS Türkiye Birincisi Oldu

Gaziantep Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2022 mezunu ve aynı zamanda Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Ali Emre Bozkurt, 2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda Beden Eğitimi ve Spor alanında Türkiye birincisi olarak Üniversitemizi gururlandı.

Prof. Dr. Özdal, “Gerek lisans eğitimi boyunca gerekse de yüksek lisans ders döneminde öğrenme heyecanı ve motivasyonu yüksek ayrıca akademik olarak çok başarılı gördüğümüz bir öğrenci olması sebebi ile elde ettiği 2023 KPSS Türkiye birinciliği derecesi bizleri şaşırtmadı, kendisiyle gurur duyduk. Ben de KPSS sınavında Türkiye birinciliği derecesi elde etmiş ve öğretmenlik mesleği ile profesyonel hayata adım atmış bir akademisyen olarak dekanlığımın ilk yılında değerli öğrencimin elde ettiği başarı ile mutlu oldum ve şeref duydum. Fakültemiz mezunları birçok alanda ve kurumda iş bulabildikleri gibi şehrimiz belediyelerinde ve özel spor tesislerinde istihdam edilmektedirler. Ayrıca ismini anmadan geçmek istemediği diğer öğrencim yine 2022 Antrenörlük Eğitimi Bölümü mezunumuz Hakan Bozkurt da 2023 KPSS sınavında Türkiye on birincisi olmuştur. Öğrencilerimizle ve mezunlarımızla bir aile olarak gurur duyuyoruz” diye konuştu.

KPSS’nda Beden Eğitimi ve Spor alanında Türkiye birincisi olan Ali Emre Bozkurt, lisans eğitimi boyunca fakültemiz öğretim elemanlarından çok şey öğrendiklerini belirterek şunları söyledi: “Tüm hocalarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Bu sınav için çok emek verdim, birçok kaynak ve platformdan yararlanarak çalıştım. Hiçbir zaman çalışma disiplinimden ödün vermedim. Çünkü disiplinden vereceğim bir zaaf bana başarısızlık olarak dönecekti. Bu süreçte ailem en büyük destekçim idi hepsine çok teşekkür ederim. KPSS sınavında genellikle birinciler eğitim imkanının daha farklı imkanlarla sunulabildiği şehirlerden çıkardı. Dekanımız Mustafa Özdal hocam 2006 yılında birinci olarak üniversitemize bu gururu yaşatmıştı ve yıllar sonra bu gurur şimdi de bana nasip oldu. Eğitim hayatım boyunca bir sporcu olarak Gazi Mustafa Kemal’in dediği zeki, çevik ve ahlaklı bir sporcuya yakışır şekilde davranmaya özen gösterdim. Devam eden lisansüstü eğitimimde de örnek aldığım hocalarımın yolundan ilerlemeye çalışıp devletime ve milletime faydalı birey olmaya ve faydalı bireyler yetiştirmeye çalışacağım” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.