Hava Durumu

GAÜN Tıp Fakültesi’nden Önemli Başarı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türkçe Tıp Programı, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) logosu kullanacak diploma programları arasında yer almaya hak kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 16:26
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 16:26
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Tıp Fakültesi’nden Önemli Başarı

Diplomalarında Artık Tyç Logosu Olacak

İstihdam piyasasında yüksek nitelikleri ve kaliteyi ifade eden Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi TYÇ logosu bu yıl ilk kez diploma ve mezuniyet belgelerinde kullanılacak. Bu alandaki tüm altyapı çalışmalarını tamamlayan GAÜN Tıp Fakültesi, Türkiye genelinde logoyu kullanabilecek üniversiteler arasında yer aldı.

TYÇ Kurulu, ilgili tüm teknik çalışmaları yürütmek ve yeterliliklerin kalite güvencesini sağlamak üzere Mesleki Yeterlilik Kurumu koordinasyonluğunda Yükseköğretim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere işçi ve işveren sendikaları, meslek örgütleri ve ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşuyor.

TYÇ, Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ) ile uyumlu olacak şekilde tasarlanan, ilk, orta ve yükseköğretim dahil, mesleki, genel ve akademik eğitim ve öğretim programları ve diğer öğrenme yollarıyla kazanılan tüm yeterlilik esaslarını gösteren ulusal yeterlilikler çerçevesini ifade ediyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.