Hava Durumu

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Eyüp Lojistik İle Buluştu 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programında ‘Uluslararası Ticaret ve Lojistik Sektörünün Durumu ve Bu Sektördeki İş İmkânları’ konulu konferans düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2023 15:59
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2023 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Eyüp Lojistik İle Buluştu 

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Ayşe Nur Mercan koordinatörlüğünde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Eyüp Lojistik İş Geliştirme Müdürü Yusuf Kazcı ile Dr. Funda Mermertaş katıldı. 

Konferansın açılışında konuşan GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Düzenlenen bu etkinlikler sayesinde öğrenciler hem sektördeki güncel gelişmeleri öğreniyor hem de hedeflerine ulaşma konusundaki motivasyonları artıyor” dedi.

Konferansta lojistik programı öğrencileri ile sektör deneyimlerini paylaşan Yusuf Kazcı, “Lojistik sektörü mezunlar için çok sayıda iş fırsatı barındırıyor, uluslararası ticaret ve lojistik firmalarının bu alanda yetişmiş ve yetiştirilmek üzere elemanlara ihtiyacı var. Sizler bu alanda eğitimlerinizi tamamladıktan sonra uluslararası ticaret ve lojistik firmalarında çalışabilirsiniz, yeter ki kendinizi geliştirin” diye konuştu.

Konuşmasında lojistik alanında eğitim almanın önemine değinen Dr. Funda Mermertaş, “Gençler ancak bu alanda edineceği bilgi ve deneyimlerle başarılı olabilir, uluslararası ticaret ve lojistik sadece bir meslek seçimi değil aynı zamanda küreselleşen dünyada etkili bir şekilde var olmanın anahtarıdır” dedi.

Konferansın öğrenciler tarafından büyük ilgiyle takip edildiğini belirtilen GAÜN   
İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Ayşe Nur Mercan, bu tür etkinliklerin öğrencilerin kariyerlerini şekillendirdiğini ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğunu söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.