Hava Durumu

"Deprem sonrası burs ihtiyacı arttı"

Gaziantep Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. Turgay Eren, hayırseverlere "Burs" çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2023 09:59
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2023 09:59
https://www.gazeteekspres.com/
"Deprem sonrası burs ihtiyacı arttı"

Gaziantep Yardım Vakfı'ndan hayırseverlere çağrı

"Başarılı öğrencileri burslarla destekleyelim"

Önce Eğitim Sorunu Çözülmeli

Eğitimin ülke kalkınmasında önemli bir yeri bulunduğunu belirten Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı M. Turgay Eren, herkesin imkanları ölçüsünde eğitime destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Eren, "30 yıldır hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören vakfımız eğitime büyük önem vermektedir. Çünkü, ülke olarak eğitim sorununu çözmeden, kısacası öğrencilerimizi kaliteli ve nitelikli eğitime kavuşturmadan diğer sorunlarımızı çözmek, kalkınma yarışında öne geçmek mümkün değildir. Bu nedenle eğitime hayırsever katkısı çok büyük önem taşımaktadır" dedi.

Başarıyı Burslarla Destekleyelim

Önümüzdeki günlerde üniversitelerin yeni eğitim dönemine başlayacağını hatırlatan Başkan M. Turgay Eren, hayırsever vatandaşlara vakıf aracılığıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermeleri çağrısında bulundu. Başkan Eren, "Vakıf olarak yardımda bulunduğumuz ihtiyaç sahibi ailelerin üniversite eğitimi alan başarılı çocuklarının burslarla desteklenmesini çok önemsiyoruz. Hayırseverlerimiz verecekleri burslarla, ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin eğitimlerini tamamlamalarına destek olabilirler" şeklinde açıklamada bulundu.

Depremle Birlikte Burs İhtiyacı Arttı

Eren, hayırsever vatandaşlara yaptığı çağrıyı şöyle sürdürdü: "Biliyorsunuz Gaziantep olarak 11 ilimiz ile birlikte 6 Şubat'ta büyük bir deprem felaketi yaşadık. Canlarımızı kaybettik, binalarımız yıkıldı, yüz binlerce insanımızın hayatı alt-üst oldu. Depremle gelen olumsuzluklar burs ihtiyacını daha da artırdı. Şehrimizde ihtiyaç duyan her öğrencimizin burs alabilmesi için hayırseverlerimize büyük görev düşüyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına burs vererek onların hayallerine, başarılarına ortak olalım. Hep birlikte daha aydınlık bir Türkiye için bir tuğla da biz koyalım."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.