Hava Durumu

Ersel Akaryakıt Petrol Ürünleri Firmasından Anaokulu Desteği

Hayırsever Ersel Akaryakıt Petrol Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yaptırılacak olan anaokulu protokolü, Gaziantep Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayırseverler Hüseyin Fakılı ve Behiye Tülin Fakılı arasında imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2023 15:51
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 15:51
https://www.gazeteekspres.com/
Ersel Akaryakıt Petrol Ürünleri Firmasından Anaokulu Desteği

Düzenlenen Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı Muhammet Önder, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Metin Kılıçparlar, hayırseverler Hüseyin Fakılı ve Behiye Tülin Fakılı katıldı.


Protokolde konuşan Vali Kemal Çeber; “Bugün çok asil ve kadirşinas Gaziantepli Fakılı ailesi ile beraberiz. Ailemiz çok büyük bir acıyı gururla tolere etme yönünde bir adım atıyor. Merhum kızları adına bir anaokulu yaptırıp ismini yaşatmak istiyorlar. Hüseyin Fakılı bey’ in ziyaretinde sohbet esnasında Gazianteplilerin hayırseverliklerinin beni çok etkilediğini söylediğimde kendileri de kızları için bir okul yaptırma istekleri olduğunu belirttiler. Bugün o okulun protokolünü imzalıyoruz. Bu şehrin tarihini incelediğimizde bu şehre nasıl sahip çıkarım, bu şehre nasıl bir faydam olur düşüncesi ile ve de yaşadıkları acılarını bile hayra çevirebilmiş asil insanlarla dolu olduğunu görebiliriz. Bu anlayışla yapacağımız okul bunun sembolik bir göstergesi. Aile bu okulda eğitim görecek çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişme süreçlerini görebilecek. İnşallah çocuklar ve aileleri okula geldiklerinde, kızımızın ismini her gördüklerinde rahmetli kızımıza dua edecekler. Böyle bir acıyı böyle bir gurura evirdikleri için hayırsever ailemize çok teşekkür ediyorum ve okulumuzun İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Metin Kılıçparlar konuşmasında; “Fakılı ailesi tarafından 15 Temmuz Mahallesine yaptırılacak olan 8 derslikli anaokulunun protokolünü imzalamak için buradayız. Okul, ailenin merhum kızları Yüksel Fakılı Sarı ismini taşıyacak. Yüksel Fakılı Sarı kardeşimize Allah’ tan rahmet diliyor, ailemize de İlimize kazandırdıkları anaokulu için teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi. 
Hayırsever Fakılı aile üyeleri konuşmalarında; “Bizim için anlamı büyük olan bu okulun varlığı, kaybettiğimiz kızımızı bu şekilde aramızda tutacak ve bize iyi gelecek. Burada eğitim görecek minik yavrularımız da bir şekilde bizim kızımızın pozitif ruh halini hissedecekler. Bu projemizi hayata geçirmemize vesile olan herkese teşekkür ediyoruz.” sözlerini kaydettiler.
Protokol, atılan imzalar ve çekilen fotoğrafların ardından son buldu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.