Hava Durumu

“Bilinçli anneler, sağlıklı yarınlar”

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 15-49 yaş grubu kadınlarda sağlık okuryazarlığının artırılmasına yönelik “Bilinçli Anneler, Sağlıklı Yarınlar Projesi” kapsamında İslahiye Konteyner Kentte, depremden etkilenen anne ve anne adaylarına yönelik eğitim programı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2023 14:47
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2023 14:47
https://www.gazeteekspres.com/
“Bilinçli anneler, sağlıklı yarınlar”

SANKO Üniversitesi Hastanesi ile Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 15-49 yaş grubu kadınlarda sağlık okuryazarlığının artırılmasına yönelik “Bilinçli Anneler, Sağlıklı Yarınlar Projesi” kapsamında İslahiye Konteyner Kentte, depremden etkilenen anne ve anne adaylarına yönelik eğitim programı düzenledi.

Bir yıl boyunca sürmesi planlanan eğitimlerin ikincisinde SANKO Üniversitesi Hastanesi Başhemşiresi Ceylan Özyılmaz, Kalite Yönetim Direktörü Zühal Ökmen ve hastane personeli ile Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığından uzmanlar İslahiye’de depremden etkilenen anne ve anne adayları bir araya geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı – Kanser Birim Sorumlusu Dr. Nilgün Keloğlu, Eğitimciler Uzm. Dr. Mehmet Gökdeniz, Hemşire Kadriye Özdemir ve Hemşire Duygu Akşahin tarafından gebeliğe hazırlık, riskli gebelikler, dikkat edilmesi gereken konular, doğum öncesi izlemler ve bakım, doğum ve lohusalık süreci, bebek izlemleri ve dikkat edilecek konular, yenidoğan tarama programı, anne ve bebek sağlık bilgisi kuralları, anne sütü ve önemi, üreme sağlığı ile akılcı ilaç kullanımı, afetlerde kadın üreme sağlığı konularında bilgi verildi.

SANKO Üniversitesi Hastanesi ile Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Bilinçli Anneler, Sağlıklı Yarınlar Projesi” kapsamında anne ve bebeklerinin iyi sağlık halinin sürdürülmesi ve geliştirilmesi için düzenlediği eğitim programları bir yıl boyunca devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.