Hava Durumu

GAÜN Diş Hekimliği Fakültesinde Hasta Hakları Günü Etkinliği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Diş Hekimliği Fakültesinde 26 Ekim Hasta Hakları Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2023 16:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2023 16:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
GAÜN Diş Hekimliği Fakültesinde Hasta Hakları Günü Etkinliği

GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi Hasta Hakları Birimi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, hastanede tedavi gören hastalar ziyaret edilip, hasta hakları konusunda bilgilendirici broşürlerin yanı sıra diş macunu dağıtıldı. 

Farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Aydın, Kalite Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Emre Çulha, Fakülte Sekreteri Özcan Selli ve Hasta Hakları Birim Sorumlusu Serpil Gülsevgi tarafından hastalara ve yakınlarına hasta hakları ve sorumlulukları anlatıldı. 

Hasta ve hasta yakınlarıyla bir araya gelen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Aydın, etkinlik hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Son yıllarda sağlık kurumlarında hasta haklarına yönelik çalışmalar, faaliyetler arttı. Çünkü hastalarımız poliklinik hizmetleri sırasında çeşitli sorunlar yaşayabiliyorlar. Bunun dışında özel durumu olan yaşlılık, şehit yakını, gazilik, engellilik gibi hastalarımız olabiliyor. Poliklinik işleyişi sırasında sağlık personeli bu ayrımın farkında olamayabiliyor. Bu durumlarda Hasta Hakları Birimimiz bu ayrımı yaparak hastalarımıza öncelik sağlıyorlar. Hastalarımızın mağduriyetlerini gidermek için Hasta Hakları Birimimizle, ana bilim dallarıyla, hekimlerle gerekli entegrasyonu sağlayarak bu kişilerin sorunlarını ve mağduriyetlerini olay yerinde çözüyoruz.” 

26 Ekim Hasta Hakları Günü etkinliği kapsamında, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Hamidreza Maleki tarafından santur dinletisi gerçekleştirildi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.