Hava Durumu

Ar-ge Buluşması  Gerçekleştirildi

 Huawei Türkiye Siber Güvenlik ve Gizlilik Şefi Ömer Faruk Şahin, Türkiye'nin genç yeteneklerine ulaşmak ve onlarla etkileşimde bulunmanın kendileri için inanılmaz bir mutluluk olduğunu belirterek, "Bu projeleri hem gençlerimize hem de ülkemizin geleceğine bir yatırım olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2023 16:22
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2023 16:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Ar-ge Buluşması  Gerçekleştirildi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Huawei, genç yeteneklerin Türkiye bilişim ekosistemine kazandırılması yönündeki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirilen "Huawei AR-GE Buluşması", 8-9 Kasım'da, Gaziantep'te, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Bilişim eğitiminde fırsat eşitliğinin sağlanmasının yanı sıra, öğrencilerin kodlama becerilerinin geliştirilmesinin amaçlandığı etkinlik kapsamında öğrencilere; telekomünikasyon, siber güvenlik, bulut bilişim, Huawei Mobil Servisleri ve bilgisayarlı görü temel eğitimleri verilirken, kariyer oturumları, mülakat simülasyonları ve bulut bilişim alanında uygulamalı eğitim seansları da AR-GE buluşması çerçevesinde hayata geçirilen etkinlikler arasındaydı. Öğrenciler ayrıca, Huawei AR-GE Buluşması kapsamında, ülkemizin önde gelen bilişim eğitmenlerinden Buğra Ayan’dan, Web3 konusunda temel bir eğitim alma fırsatı da buldu.
Huawei AR-GE Buluşması, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mustafa Ermiş ve Huawei Türkiye Siber Güvenlik ve Gizlilik Şefi Ömer Faruk Şahin’in konuşmalarıyla başladı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli de teknolojinin günümüzde her alanda her sektörde hayatın merkezine yerleşmiş durumda olduğunu kaydetti. Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak, yenilikçi bir vizyonla hareket ettiklerini ve teknoloji geliştirmeye çalışan genç yeteneklerin gayretlerini her daim desteklediklerini aktardı. Dereli, "Huawei, genç yeteneklerin Türkiye Bilişim Ekosistemi'ne kazandırılması yönünde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu işbirliği ile etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinliklerden biri olan 'Huawei Ar-Ge Buluşması' ile bilişim eğitiminde fırsat eşitliğinin sağlanmasının yanı sıra, öğrencilerin kodlama becerilerinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Etkinliğin teknoloji ekosistemine fayda sağlamasını ve katma değer üretmesini diliyorum, tüm paydaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.
"Türkiye'nin dijital geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz"
İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz da bölgenin yeni gelişme eksenlerinden biri olan teknoloji odaklı yeni nesil girişimciliğini geliştirmek için, önce ekosistemin altyapıları olan girişimcilik merkezleri kurduklarını ifade etti. Akyılmaz, Huawei ile yapılan bu organizasyonla gençlere teknoloji alanında yeni ufuklar açtıklarını belirtti. Etkinliğin sonunda katılımcı öğrencilere, çekilişle 10 adet Huawei Watch Fit2 akıllı bileklik ve sürpriz hediyeler dağıtıldı. Öğrenciler ayrıca, Huawei AR-GE Buluşması kapsamında, Huawei tarafından geliştirilen 5G AR/VR teknolojilerini deneyimleme şansı da elde etti.  AA
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.