Hava Durumu

Bağlanmaktan korkan erkeklerin net özelliği! 

Erkekler bir kadını gerçekten sevseler bile bağlılıktan ve ciddi bir ilişkiden korkarlar.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2023 23:40
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2023 23:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Bağlanmaktan korkan erkeklerin net özelliği! 

Kadınların ve erkeklerin ilişkilere dair görüşleri farklıdır. Kadınlar güvendikleri ve sevdikleri erkeklerle mutlu, uzun vadeli ilişkiler kurmak isterler. Ancak erkekler bir kadını gerçekten sevseler bile bağlılıktan ve ciddi bir ilişkiden korkarlar. Kadınlar genellikle erkeklerin bu tür davranışlarını anlamakta zorluk çekerler. Erkekler özellikle  hayran oldukları ve kendilerine ilgi duyan kadını kendilerine aşık etmeye çalışırlar.Daha sonra yavaş yavaş ilişkiden ayrılır. 
 Kadınlar ve erkekler ilişkiler konusunda aynı beklentilere sahip değiller. Bir ilişkinin başlangıcında her şey mükemmel gider. Çiftler birbirlerine  her zaman sevgi ve saygıyla davranırlar. 
 Hatta pek çok şey  rüya gibi görünebilir.Ancak ilişkiler uzun bir süre devam ettiğinde özellikle erkekler yavaş yavaş ilişkiden uzaklaşabiliyor. 
 Erkeklerin ilişkilerden uzaklaşmasının ya da ciddi ilişkiler yaşayamamasının birçok sebebi bulunuyor. Erkeklerin ilişkilerden uzaklaşma sebeplerini Posta.com.tr okurları için araştırdık.
 Pek çok erkek hoşlandığı bir kadına yaklaştıktan sonra yoluna devam edemez. Genel olarak bağlanmaktan korkan erkekler bunu çok sık yaşarlar. 
 Ciddi ilişkilerden kaçınırlar çünkü birisine hayatları pahasına hesap vermek zorunda kalmaktan mantıksız bir korku duyarlar. Bağlılıktan korktukları için hemen geri çekilme adımlarını atarlar.


İlişkiden kaçan erkeklerin özellikleri;
Kendilerine aşık olan insanları perişan ederler.
Telefonla sürekli rahatsız edilmekten hoşlanmazlar.
Çok sık görüşmek istemezler.
Duygusal şarkılar, filmler onlar için hiçbir şey ifade etmez.
Sorumluluk almaktan hoşlanmazlar.
"Ben seni ararım" cümlesini çok sık duyarsınız.
Tek bir kişiye bağlı kalmak onları korkutur.
Sadece ailesini ve arkadaş çevresini önemser.
Gerçek aşka inanmak konusunda zorlanır.
Yalnız olma fikriyle barışıktırlar.
Biriden gerçekten hoşlandıklarında kendilerini soğutmak için çabalarlar.

Güvensizlik Ve Değişimden Korkmak 
Erkekler duygusal olarak savunmasız hissettikleri zamanlarda bir ilişki yaşamaktan korkarlar. Her birinde kadınlara karşı bir güvensizlik duygusu vardır. Reddedilmekten korkarlar. Yani geri çekilmeleri savunma mekanizmalarının harekete geçmesi olabilir.
Her erkek hayatını belirli bir rutin üzerinde yaşamayı sever. Değişimlerden pek hoşlanmazlar. Kadınlar ise tam tersidir. Hayatlarındaki değişimlere çok kolay adapte olabilirler.
Aşk hayatı bir çok insanın yaşamını değiştirir. Erkekler genellikle bu değişime hiçbir zaman hazır olmaz. Özellikle bağlılık söz konusu olduğunda bir değişiklik olduğu anda, bunu kabul edemezler. Bir kadını hayatlarına tamamen dahil edebilmeleri kolay değildir.
Bazı erkekler her türlü çatışmadan veya anlaşmazlıktan kaçar ve bu onları kabuğuna çeker. Duygusal çöküntülerden, tartışmalardan veya her türlü olumsuz gelişmeden nefret ederler. Bu yüzden uzaklaşmak onlar için en iyi seçenek gibi görünür.


Eski İlişkiler Yeni İlişkileri Etkiliyor 
Erkeklerin ciddi ilişkilerden kaçmasının bir diğer sebebi de genellikle eskiden yaşadığı başarısız ilişkileri oluyor. Erkeklerin geçmişte yaşadıkları kalp kırıklıkları yeni ilişkilerini çok etkiliyor.
Hatta çoğu eski sevgilisini unutmak konusunda güçlük çekiyor. Eski anılar ve eski aşkları akıllarına geldiğinde yeni tanıştıkları ve iletişim kurdukları kadınlardan hemen uzaklaşabiliyorlar. Hala hisleri olduğunu fark ettiğinde yeni bir ilişkiya başlamanın doğru olmadığının farkına varıyorlar.

Gerçek Dışı Beklentiler
Çoğu erkek ilişkilerinde gerçek dışı beklentilere giriyor. Bu beklentileri tutkuların ve romantizminde çok ötesinde olabiliyor. Genellikle erkekler iş yoğunluğundan ya da sosyal çevresindeki yoğunluktan dolayı partnerlerine zaman ayrımak konusunda özverili davranamıyor. 
Ancak partnerlerinin sürekli hazır bir şekilde kendilerini beklemelerini istiyorlar. Sabırla onları bekleyen ve onlar istediğinde buluşan bir partnerin hayâlini kuruyorlar. Bu gerçek dışı beklentiler uzun süre sonra ilişkilerin zedelenmesine yol açıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.