Hava Durumu

Depremzedeler için moral koşusu

Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi destekleriyle; Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü tarafından 29 Nisan 2023 Cumartesi günü, 6 Şubat depreminden en çok etkilenen ilçelerden olan İslahiye’de çadır kentler arasında, “Umuda Adım Adım” moral koşusu organizasyonu düzenlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2023 15:44
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2023 15:44
https://www.gazeteekspres.com/
Depremzedeler için moral koşusu

Depremzede vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza moral olma adına yapılacak koşu saat 11:00’de gerçekleştirilecek.

Gaziantep Yesemek Rotary Kulübü Dönem Başkanı Bora Tezel  yaptığı açıklamada, 6 Şubat tarihinde 11 ilimizde emsali görülmemiş büyüklükte bir felaket ile karşı karşıya kalındığını belirterek,  “Bu felakette 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybederken milyonlarca kişi ise evinden, yurdundan ve sevdiklerinden oldu. Depremin ilk gününden beri yaraları sarmak, birlik ve beraberlik içerisinde ihtiyaç sahiplerine destek olmak yaralara merhem olmak için gayret gösteriyoruz. Şimdi de hep birlikte orta ve uzun vadede neler yapabiliriz diye yine el ele, gönül gönüle çabalıyoruz.   Bu noktada Yesemek Ultra Trail Yarışını 2024 ilkbaharına bırakıp, bu seneki etkinliğimizin ana hedefini bölgeyi desteklemek olarak belirledik. Bu çabaların uzantısı olarak geçen sene ilkini düzenlediğimiz ve büyük bir katılım ile gerçekleştirdiğimiz koşuyu “Moral Koşusu” konsepti ile yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yesemek Ultra Trail yarış komitesi olarak bu seneki etkinliğe büyük hedef ve umutlarla başladıklarını ve 4 Şubat tarihinde kayıtları açtıklarını hatırlatan Tezel şöyle devam etti:

“İslahiye Ovası’nın güzel coğrafyasında geçen yıl toplamda 120 kilometrelik 5 farklı parkuru zorlu doğa ve hava şartlarına karşı dayanıklılık ve kendi kendine yetebilme özelliğini barındıran “Ultra Trail Yarışı’nı depremden dolayı geçen yılki gibi gerçekleştirme şansımız olmadı Bu nedenle bu yıl Moral Koşusu olarak depremin en çok yıkıma uğrattığı ve bizim için büyük öneme sahip İslahiye ilçemizde 10 kilometrelik tek bir parkurda çadır/konteyner kentlerin arasında gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 10 kilometrelik parkur boyunca çadır kentlerden geçip orada özellikle depremzede çocuklara ve vatandaşlarımıza moral vermeye çalışacağız. Kayıtlardan elde edilecek olan desteklerle  depremzede ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Depremzede vatandaşlarımıza destek olmak isteyenleri bekliyoruz. Koşumuza destek olmak ve kayıt yaptırmak isteyenler, www.yesemekultra.com adresine giriş yapabilirler.”

Bu seneki Yesemek Ultra Trail Moral Koşusunun bir yarış olmayacağını vurgulayan Tezel açıklamasında şu ifalere yer Verdi:

“Yarışta herhangi bir derecelendirme yapılmayıp madalya ve ödül verilmeyecek. Kayıtlı katılımcılara anı tişörtü verilecek.

Koşu startı, anı tişörtleriyle toplu şekilde başlayarak parkur boyunca gruplar halinde koşulacak. Bazı konteyner/çadır kentlerde durulup, etkinlik yapılabilecek. Parkur işaretlemesi ve gözlemci olmayacağından katılımcılardan bireysel koşmadan grup halinde ilerlenmesini isteyeceğiz. Kayıt desteklerinden sağlanan tüm gelir ve ayni yardımlar deprem bölgesine aktarılacak. Koşu etkinlik programı ve detaylarına www.yesemekultra.com adresinden  en kısa sürede paylaşacağız. Yarışımıza daha önceden kayıt yaptıran katılımcılarımızın mevcut kayıtları iptal edildiğinden ücretlerini iade edeceğiz. Moral koşusuna yeni kayıt yaptırılması gerekiyor. Şimdiden bütün katılımcılara teşekkür ediyor bir kez daha Ülkemize baş sağlığı diliyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.