Hava Durumu

Erkekler ilk buluşmada neye dikkat eder? 

Kadınlar gibi erkekler de ilk buluşmaya büyük önem veriyor. Onlar için ilk izlenim her şeydir

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2023 23:09
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2023 23:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.gazeteekspres.com/
Erkekler ilk buluşmada neye dikkat eder? 

Kadınlar gibi erkekler de ilk buluşmaya büyük önem veriyor. Onlar için ilk izlenim her şeydir. Erkekler  ilk  buluşmada kadınlara gözleriyle bakarlar. Her hareketini analiz edin. Bir ilişkiye başlamaya karar vermeden önce  her şeyden kesinlikle emin olmak isterler.Bir kadının görünüşü, konuşma şekli ve davranışları erkekler için çok önemlidir. Bir erkeğin ilk buluşmada size aşık olmasını istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Erkekler ilk buluşmada nelere dikkat eder? Erkekler kadınların ilk neresine bakar? Gelin bu sorunun cevabını birlikte bulalım... 
 İlk buluşmalar streslidir çünkü kadın-erkek ilişkileri her zaman karmaşıktır. İlk buluşma tüm ilişkinin gidişatını etkiler. Bir erkeğin ilk buluşmada size aşık olmasını istiyorsanız bu ipuçlarını izleyin.


1-Görünüşünüze Özen Gösterin 
Kadınlar için dış görünüş pek önemli olmasa da erkekler için güzel görünmeniz çok önemlidir. Dış görünüşe önem veren erkekler buluşmaya gittiğinizde ilk olarak görünüşünüze odaklanır. Giyinişiniz ve bakışınız ona ne kadar değer verdiğinizi gösterir.
Salaş ya da bakımsız bir kıyafetle ilk buluşmaya gittiğinizde muhtemelen bir daha sizi asla görmek istemez. Bu sebeple kişisel bakımınıza özen gösterin ve ilk buluşmaya çok şık gidin. Böylece gözlerini asla sizden alamaz.

2- Konuşma Ve Dinleme Şeklinize Dikkat Edin 
İlk buluşmada hem kadınlar hem de erkekler çoğunlukla konuşacak bir konu bulamaz. Sürekli konuşmanız ya da susup oturmanız ilk buluşmayı mahvedebilir ve buluştuğunuz kişinin sizden soğumasına sebep olabilir.
Bu sebeple konuşma ve dinleme dengesini iyi ayarlamak gerekir. Güncel ve keyifli konulardan sohbetler açarak karşı tarafla kararında muhabbet etmeye çalışmanız karşı taraf için akılda kalıcı olmanızı sağlar.


3-Göz Teması Önemli 
Erkekler genellikle kadınlar süzdükten sonra gözlerine odaklanır. İnsanlar göz teması kurduğunda heyecan hisseder. Erkekler de bu heyecanı yaşamayı ister. Eğer gözlerinize dalıp gitmeye başladıysa size aşık oluyor olabilir.
Bu sebeple buluşma süresince gözlerinizi ondan ayırmayınç. Konuşurken göz teması kurarak kendinizi ifade etmeye çalışın. Erkeklerin bir kadında en çok etkilendiği yerlerden bir tanesi olan gözler karşı cins için oldukça önemlidir.
4-Dolgun Dudaklar Ön Plana Çıkarır 
Erkekler ilk buluşmada kadınların görünüşü ve tavırları dışında dudaklarına da çok fazla dikkat ediyor. Dolgun dudaklara sahip olan kadınlar ilk buluşmada karşı tarafı daha kolay etkileyebiliyor. Çünkü erkekler dolgun dudaklara asla karşı koyamıyor.
İlk buluşmada bir erkeği kendinize aşık etmek istiyorsanız dudaklarınızı ön plana çıkaran bir makyaj yapabilirsiniz. Dudaklarınızı kendi tonuna yakın bir kalemle çerçeveleyerek yine doğal tonlarda bir rujla desteklemelisiniz. Böylece görüşme boyunca dudaklarınızdan gözünü alamaz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.