Hava Durumu

CHP Şehitkâmil’de kongre günü

CHP Gaziantep Şahinbey ilçe kongresinin tamamlanmasının ardından gözler CHP Şehitkamil kongresine çevrildi.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2023 13:37
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2023 13:37
https://www.gazeteekspres.com/
CHP Şehitkâmil’de kongre günü

27 Ağustos Pazar günü yapılacak olan seçimde Şehitkamil Belediye eski Meclis üyesi Hurşit Yıldırım ve Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Hasan Nesanır’ın yarışması bekleniyor. İki adayın yarışacağı seçimde 400 delege ile seçime gidilmesi bekleniyor.

27 Ağustos Pazar günü Masal Parkı içerisinde bulunan Şato restoranda saat 10.00’da yapılacak olan CHP Gaziantep Şehitkâmil ilçe kongresinde iki adayın yarışması bekleniyor.

“SES ÖRGÜTÜN SÖZ ÖRGÜTÜN”

“Ses örgütün söz örgütün” diyerek yola çıkan Şehitkamil Belediye Meclisi eski üyesi Hurşit Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Türk Halkının var olma iradesinin adidir, Bağımsızlık aşkıdır, Özgürlük sevdasıdır. Halkı yoksulluktan kurtarmak için, başı dik sırtı pek bir ülke olmak için, kendini adamak demektir. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim, demektir. Devrimci olmak demektir. Değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir. Cumhuriyetin kurucusu, demokrasinin öncüsü olmak demektir. Çağ değiştirecek kudrete ve devrim yapacak iradeye sahip olmak demektir. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Hiç birimiz ben olamayız Biz olmalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe kongreleri başladı Cumhuriyet Halk partililer ülkenin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri olmak demektir. Önemli olan şu bir yarışa girdik. Burak Kaya ile birlikte güç Birliği oluşturalım. Partide dayanışma, birleşme ve partiye harekete geçirmek için bunun adına halk hareketi diyoruz örgütün sesi diyoruz ses örgütün söz örgütün diyerek partililerden desteklerini beklediğini söyleyerek teşekkür dileklerinde bulundu.

BÖLÜNEREK DEĞİL, BİRLEŞEREK BAŞARIYA ULAŞILABİLİR

Cumhuriyet Halk Partisini  İktidara taşımak için aday olduğunu söyleyen Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Hasan Nesanır,”İktidara giden yolun yerelde örgütlenmekten geçtiğini biliyoruz. Herkesin belediye meclis üyesi olmak için yarıştığı bir zamanda, elimi değil gövdemi taşın altına koyarak Şehitkamil Belediye Başkanlığını CHP’ye kazandırmak için, meclis üyeliğinden istifa ederek, CHP Şehitkamil ilçe başkanlığına adayım. Bölünerek değil, birleşerek başarıya ulaşılabilir. Fakat bu birleşme, pazarlık çerçevesinde değil, ilkeler çerçevesinde olmalıdır. Bu şiarla hareket eden bir kişi olarak, Partimizi birleştirmek için, Parti kamuoyundan gelen taleplere kayıtsız kalamayarak aday olmaya karar verdim. Kimsenin boyunduruğu altında olmadan, kimseyi dışlamadan, farklılıkları kucaklayıp Partimizi başarıya ulaştırmak için aday oldum. Yetimin hakkını yiyenlerden hesap sormak için aday oldum. Ülkemizin üzerine karabasan gibi çöken mevcut iktidarın zulmünden kurtarmak, partimizi hak ettiği yer olan İktidara taşımak için aday oldum” dedi.

CEYDA BOZKURT

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.