Hava Durumu

Gaziantep Milletvekili Adayı Şehzade Demir, seçim bölgesinde esnaf ve halkla buluştu

   Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Adayı Şehzade Demir, Araban ve Yavuzeli ilçelerinde esnafı ziyaret etti vatandaşlarla bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2023 17:11
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2023 21:57
https://www.gazeteekspres.com/
Gaziantep Milletvekili Adayı Şehzade Demir, seçim bölgesinde esnaf ve halkla buluştu

14 Mayıs seçimleri öncesi saha çalışmalarına hız kesmeden devam eden HÜDA PAR Genel Sekreteri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Şehzade Demir, Araban ve Yavuzeli ilçelerindeki esnafı ziyaret etti.

İlk olarak Araban ilçesine giden Demir, burada esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinledi. Araban esnaf ziyareti sırasında taksi esnafının daveti üzerine taksi durağına misafir olan Demir, taksicilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyaretleri boyunca kendisine iletilen talepleri not aldıran Demir, Araban ziyaretlerinin ardından Yavuzeli ilçesine geçti.

Yavuzeli'nde de ilk olarak esnafı ziyaret eden Demir, ilçede ilgiyle karşılandı. Vatandaşlarla sohbet eden Demir, 14 Mayıs seçimleri için destek talebinde bulundu.

İlçe merkezindeki temalarının ardından Yavuzeli'ne bağlı Karakuyu Köyü'ne giden Demir, burada halkla buluştu. HÜDA PAR olarak Cumhur İttifakı'nı tercih etmelerinin sebeplerini anlatan Demir, vatandaşları da bu yönde tercih kullanmaları gerektiğini anlattı.

Araban ve Yavuzeli ilçelerinde yaptığı temaslarla ilgili basına açıklamalarda bulunan Demir, "Vatandaşların hükümetimizin etrafında kenetlendiği ve geleceğe dair birlik, beraberlik ve kardeşlik ihtiyacını vurguladıklarını gördük" dedi.

"Çiftçiye destek olunmalı”

Partisinin il ve ilçe teşkilatıyla birlikte Araban ve Yavuzeli ilçelerinde esnafları ziyaret edip vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Demir, kendilerine iletilen sorun ve sıkıntıları şu ifadelerle anlattı:

"Burası tarımın çok yaygın olarak yapıldığı ve tarımın geçim kaynağı olduğu bir bölgemiz. Bu anlamda çiftçilerimizin, köylülerimizin talepleri, beklentileri ve istekleri var. Maşallah bu yıl bereketliydi, ciddi bir yağışın olduğu bereketli bir mevsimdi. Fakat, yoğun olarak ifade edilen talepler arasında; buğday, mercimek ve diğer bakliyat fiyatlarının iyi bir seviyede tutulması gerekiyor. Masrafları karşılayabilecek, çiftçiyi ayakta tutabilecek, tarımı güçlendirecek bir fiyat belirlenmesi gerekir. Yapılacak fiyat belirlemesi eğer masrafların, giderlerin, maliyetlerin altında kalırsa ya da aynı seviyede kalırsa çiftçi bir şey kazanmayacak hatta kaybedecek. Şu anda yüksek girdi maliyetleri nedeniyle fiyatlar çiftçiyi ayakta tutmuyor. Pamuk fiyatları çok düşük olduğundan da şikayetler var. Toplumun hükümetten beklentisi pamuk fiyatlarının iyi bir noktaya çıkartılması ve çiftçinin mağdur edilmemesidir. Bilindiği gibi pamuk ekimi çok masraflı ve uğraştırıcı bir iştir. Eğer bu masrafa ve uğraşıya değmese çiftçi tarımını, üretimini geliştirmezse pamuğuyla uğraşmaz, işi bırakacak gidecek. Dolayısıyla memleket kaybedecek."

"Halkımız birlik beraberlik ve kardeşlik hassasiyetlerini taşıyor"

Değerlendirmesinde Demir, Yavuzeli ve Araban ilçelerinde belediyelerin saha çalışması yetersizliği konusunda vatandaşların şikayetlerinin olduğunu da dile getirdi.

Halkın sorun ve sıkıntılarına rağmen milletin birlik ve beraberliği konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve mevcut hükümetin etrafında kenetlendiğini söyleyen Demir, "Genel anlamda bu talepler ifade edildi ancak halkımızın, hükümetimizin etrafında kenetlendiği ve geleceğe dair birlik, beraberlik ve kardeşlik ihtiyacını vurguladığını gördük. Herkes birlik, beraberlik ve kardeşlik hassasiyetlerini taşıyor. Herkes milletimizin, memleketimizin geleceğine sahip çıkacak Allah'ın izniyle. Genel anlamda herkes bu ülkenin muhafaza edilmesi; birlik, beraberlik ve kardeşliğinin tesis edilmesi ve ezanın korunması gerektiği yönünde yüksek perdeden ifadeler kullandı. Vatandaşlarımız bu memlekette ezan susmamalı, ezana muhalif olan siyasi hareketlerin partilerin önünün alınması gerektiğini söylediler." ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.