Hava Durumu

‘’Halkımız Sağlıksız Sağlık Hizmeti Alıyor’’

Milletvekili Meriç Sağlıktaki Acı Gerçekleri Dile Getirdi

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 17:18
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 17:18
https://www.gazeteekspres.com/
‘’Halkımız Sağlıksız Sağlık Hizmeti Alıyor’’

CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, kentin sağlıktaki sorunlarının giderek çeşitlendiğini belirterek, ilaç ve randevu sorunun yanı sıra şehirdeki Suriyeli misafirlere öncelik tanınmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

SORUNLARI YETKİLİ AĞIZLARDAN DİNLEDİ

Gaziantep’in yaşamsal alandaki tüm sorunlarını öncelik sırasına göre ele alan CHP Gaziantep Milletvekili Melih Meriç, son olarak kentin sağlık alanındaki ilgili odalarını ziyaret ederek sorunları yerinde dinledi. Türk Tabipler Birliği Gaziantep - Kilis Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve 8. Bölge Gaziantep Eczacı Odası’nı ziyaret eden Meriç, ‘’Dinlediklerimiz karşısında hayrete düşmemek imkansız. Sağlıkta nereye dokunsanız karşınıza farklı bir sorun çıkıyor’’ dedi.

SORUNLARI TEK TEK SIRALADI

Gaziantep’teki oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle buluşmasında sorunları tek tek not alan Meriç, ‘’Değerli başkanlarımız o kadar önemli konular anlattılar ki, hepsi birbirinden öncelikli. Mesela, Aile Sağlık Merkezleri apartmanların altında sağlıksız koşullarda hizmet veriyor. Şehir Hastanesi 4 bakan değiştirdi ve halen açılamadı. Bebek ölüm hızında zirveden inemiyoruz. Eczanelerde Antibiyotik ve organ nakillerinde kullanılan ilaçlar yok. Gaziantep’te 185 diş hekim öğrencisinin 85’i yabancı. Vatandaş devlet hastanesinden randevu alamıyor, özel hastanelere ücretten dolayı gidemiyor. Devlet hastanelerine giden hastaların yüze 65’i Suriyeli. Suriyeliler fark vermiyor ama bizim vatandaşımız veriyor. Bazı vatandaşlarımız fark vermemek için, Suriyelilerin adı ile randevu alıyor. İnsanlarımızın sağlık hizmeti alırken, bu kadar aciz durumda bırakılması kent adına utanç verici bir durumdur’ ’diye konuştu.

‘’İNSAN HAYATI HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR’’

Dünyada insan hayatından daha değerli bir unsurun olmadığını dile getiren Meriç, ‘’Gaziantep gibi metropol bir kentte insan unsuru maalesef ihmal edilmeye sağlık alanında da devam ediyor. Sağlık hizmeti her zaman birinci önceliktir. Şehirde yaşayan insanların sağlığını koruyamazsanız, yapacağınız hiçbir hizmet bir anlam taşımaz. Bu kent hizmette öncelik sıralamasını da yapamıyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak insan merkezli siyaset anlayışımızla sağlıktaki tüm sorunların takipçisi olacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.