Hava Durumu

Hep beraber yürümeye var mısınız?

Karaca Bozgeyik İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2023 11:06
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2023 11:06
https://www.gazeteekspres.com/
Hep beraber yürümeye var mısınız?

24 Eylül Pazar günü yapılacak il kongresi öncesi CHP Gaziantep İl Başkanı Karaca Bozgeyik İl Başkanı adaylığını açıkladı. CHP Gaziantep İl binasında gerçekleşen toplantıya yoğun katılım sağlandı.

CHP Gaziantep İl Başkalığına aday olan Karaca Bozgeyik, “ Konuşacak çok sözümüz var. Çözülecek çok sorunumuz! Birbirimize anlatacak çok şeyimiz var! Ancak, şimdilik susacağız. 24 Eylül günü il kongremizi bitirdikten sonra; yeni umutlarla, devrimci duygularla hep birlikte el ele, omuz omuza o salondan çıkacak, demokrasi ve adalete susamış toplumun bütün kesimleriyle birlikte, Toplumun 'kılcal damarlarına' girip, bütün tıkanan 'damarlarını' açacağız. Sonsuz güven, sevgi, saygı, samimiyet ve şeffaflıkla, ideolojik temelli yoldaşlık hukuku kültürüyle, parti örgütümüzü bir an önce toparlayarak,artık önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmaya başlamalıyız. Bütün köylerde, mahallelerde, sokaklarda şunu söyleyeceğiz “Ey halkımız yapılan bunca haksızlığa susmak da haksızlıktır. Bizleri kendisine muhtaçlaştıran, çaresiz bırakan, yoksullaştıran, hayatlarımızdan bezdiren, bizi birbirimize düşmanlaştıran bu düzene karşı susmayın, diyeceğiz.”dedi.

“Günü kurtarmak için değil geleceği beraber inşa etmek için adayım”

İktidar olmak için el ele vermek zorunda olduklarını belirten Bozgeyik, “Gaziantep’te tüm örgütümüzle birlikte iktidar için Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını en önde taşımak isteği ile karşınızdayız. Bu bayrağı yükseklere daha yükseklere çıkarmak için hep beraber yürümeye var mısınız? Hayatın ve Tarihin çağrısını kabul ediyoruz. Sizlerin desteği ile Cumhuriyet Halk Partisinin Gaziantep İl başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Tarihsel sorumluluğu üstleniyoruz. Günü kurtarmak için değil geleceği beraber inşa etmek için buradayız. Sizleri Toplumsal mücadeleye çağırıyoruz. Eğitimde, Sağlıkta, Adalette, Bilimde, Sanatta, Kültürde, Tarımda, Ekonomide gasp edilen haklarımızı geri almaya çağırıyoruz. Cumhuriyetimizi kuran Ulu önder Atatürk’ün ve arkadaşlarının gösterdiği hedefle laik, demokratik, bağımsız, eşit, adil bir Ülke yapmak için, Şehrimizde haksızlığı, hukuksuzluğu, ayrımcılığı bitirmek için birlikte yürüyelim. Partimizin tüzüğünün içeriğine demokratik katkımızı koyarak, üyelerimizi aktifleştirerek, her organımızı çalıştırarak, Mahalle temsilcilerimizle, delegelerimizle, ilçe örgütlerimizle, Gençlik ve Kadın kollarımızla, meclis üyelerimizle, Belediye başkanlarımızla, il örgütümüzle koordinasyon halinde partimizi yaşayan canlı, dinamik, disiplinli bir organizmaya dönüştürerek geleceğimize sahip çıkalım. Sivil toplumun, meslek örgütlerinin, sendikaların, odaların, derneklerin yanında olup cesaretlendirerek sessizliği bitirip mücadeleyi dayanışmayı büyütelim. Bize dayatılan karanlığı ancak böyle aydınlatabiliriz. Bizler ki, onca kaybımıza rağmen 12 Eylülün karanlığını yırtıp çıkmış çocuklarız. Şimdi sıra bugün ve gelecekte” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.