Hava Durumu

MHP’De İlçeler Tamam

MHP’de 12 Eylül’de İslahiye ve Nurdağı ilçe kongreleri ile başlayan ilçe kongreleri Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongreleri ile tamamlandı. Tek liste ile gidilen kongrelerde MHP Şahinbey İlçe Başkanı Seyit Karlı Savcı ve Şehitkamil İlçe Başkanı İbrahim Halil Demirkan seçildi. Böylelikle MHP’de ilçe kongreleri de tamamlanmış oldu.

Haber Giriş Tarihi: 17.09.2023 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 17.09.2023 16:05
https://www.gazeteekspres.com/
MHP’De İlçeler Tamam

MHP Gaziantep’te İslâhiye, Nurdağı, Araban, Yavuzeli, Nizip, Oğuzeli, Karkamış İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından Şahinbey ve Şehitkamil kongreleri de yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrelerde MHP Şahinbey İlçe Başkanı Seyit Karlı Savcı ve Şehitkamil İlçe Başkanı İbrahim Halil Demirkan ile yola devam denildi. 
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İTHALAT MHP’DE PARTİ DEĞİLDİR
MHP TBMM İdare Amiri ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Milliyetçi Hareket Partisi 54 yıllık bir partidir. Kökü, İlçeleri, İdeoloji kuvvetlidir. Öyle bir rüzgarla ithalat parti değildir. Türkiye'deki yönetim şekline anlayabilmek için daha önceki yönetimlere önce iğnelemek lazım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ve Cumhur İttifakı ilk teklifte Sayın Devlet Bahçeli'dir. Türkiye'nin ihtiyacı olan, güçlü yönetim ve istikrar olur. Cumhur İttifakı olarak mecliste bu hükümeti destekliyoruz. Biz bir koltuk peşinde koşan parti değiliz. Biz devletin ve milletin bekası için Duymamız gereken yer neyse onu da durabilmektir” dedi
KIZIL ELMA YÜRÜYÜŞÜMÜZ AZİM VE KARARGAHLA DEVAM EDECEKTİR
Seçilen ilçe başkanı Savcıya hayırlı olsun dileklerini sunan MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, “MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, “Adını ateş savunmasının büyük kahramanlığını alan Şahinbey ilçemize şehit düşen ecdadımız olmak üzere Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi başta olmak üzere tüm dava ve yol arkadaşlarını bu hareketle bu camiye emek veren gayret sarf eden Tüm şehrimize emek verenlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum. Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli başkanımız sayın 9 Ağustos 2023 tarihi itibariyle kongreler sürecimiz tüm Türkiye'de başlamıştır. Bu kapsamda da Cuma günü itibariyle ilçemizin kongrelerini bitirmiş olduk. Şahinbey ilçe kongremiz ve Şehitkamil ilçe kongremize, Gaziantep'teki ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Bu vesileyle huzur ve kardeşlik havasında geçen kongremizin sayın genel başkanımızın ifadesiyle hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi ayrıştırmadan Milli ve manevi ortak paydadan oluşan ve her kardeşimizi, her vatandaşımızı kucaklayarak derin bir heyecan, engin bir hoşgörüyle vicdani çatısı altında buluşmalara vesile olmasını, kongrelerimizi Cenabı Hak'tan diliyorum Gaziantep'in yenilenmiş kadrolarımızla tazelenmiş hedeflere perçinleşmiş kardeşlik ruhuyla tam bir çalışarak 30 Mart 2023’e en iyi şekilde hazırlanacağız. Anadolu temasıyla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. İstikrar ve bizler için uyumlu yönetimine umutlu geleceğe ulaşacağız. Merkezden gelene istikrarı bozmadan umuda durduğu yol alacağız. Türkiye Cumhuriyeti yüzüncü yıl dönümünde toy havasında geçen kongrelerimizi Türk ve Türkiye gibi rehberi yorumlayacak katkılarımızın seçimiyle Kızıl Elma yürüyüşümüz azim ve karargahla devam edecektir Bu duygu ve düşüncelerimle kongremizin başta Şahin Bey'in şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yolunuz alnınız açık olsun” şeklinde açıklamalarda bulundu. 


CUMHUR İTTİFAKI RUHUYLA TARİH YAZACAĞIZ
MHP Gaziantep Şahinbey İlçe Başkanı Seyit Karlı Savcı, “Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi'nin şahsıma İlçe Başkanlığı görevini layık gördüğü için şükranlarımı sunarım. Bu süreçte desteklerinin her zaman yanında hissettiğim teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Profesör Doktor Edip Semih Yalçın Beyefendi'ye ve Türkiye Büyük Millet Meclisi idare amirimiz MHP üyemiz Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Avukat Semer Atay Beyefendi'ye bir borç bilirim. Dava arkadaşlarımız ile birlik ve beraberlik içinde yürümeyi kendimize şiar edindiğimiz bu kutlu görevde davamıza gönül vermiş vatan ve bayrak sevdalısı tüm vatandaşlarımızın kapısını tek tek çalacağız. Dertleriyle dertlenip, sevinçlerine ortak olacağız merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in çizgisinde Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi'nin bizlere göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda gece gündüz demeden çalışarak hareketi bayrağını en yükseklerde dalgalandırmak için elimizden geleni yapacağız. Önümüzdeki seçimlerde 30 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı ruhuyla Şahin Bey'le tarih yazacağız. Çok çalışacağız, çok yorulacağız. Milliyetçi Hareket Partimizi Gaziantep Şahinbey'de zirveye taşıyacağız. Bugün gerçekleştireceğimiz 14. olağan kongremiz Şahinbey ilçemiz için bir milat olacaktır. Bayrağımızı yükseklere taşıyacağımıza huzurlarınızda namusum, şerefim üzerine ant içerim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Ne mutlu Türk'üm diyene” ifadelerini kullandı. 


İŞTE ŞAHİNBEY İLÇE YÖNETİMİ
MHP Gaziantep Şahinbey ilçe başkanı Seyit Karlı Savcı listesi bu şekilde;
Kamil Yıldırım. Hüseyin Şahin, Ferhat Bozkurt, Murat Dal, Altay Atay. Coşkun Özköse. Bestami Gün, Rıza Demir, Ali Tonbak, Rüstem Polat, Nebi Topal. Mehmet Kökref. Mehmet Çakar. Ahmet Kürşat Ceritli Murat Balcı, Mahmut Kalkan, Oğuzhan Erturhan, Sami Birelli, Hannan Özbal, Alparslan Savaş, Ramazan Özoğlu, Mehmet Alagöz, Ahmet Bozkurt. Memik Savaşçı, Bilge Nur Büyük, Ahmet Özcan, Mustafa İlhan, Batuhan Dönmez, Yalçın Karagülle, Cüneyt Savcılıoğlu, Erdal Konuk, Eyüp Tiryaki, İbrahim Erhan Çalışır, Kadir Kök, Lütfü Özsavcı, Melih Aydın, Yusuf Öztürk, Ali Deveçeker, Müslüm Güneş, Reşit Yılmaz, Naime Suna Fırat, Adem Çatbaş, Şerif Göçmen, Muhammet Ali Yılmaz.
ŞEHİTKAMİL’DE DEMİRKIRAN SEÇİLDİ
Şahinbey İlçe Kongresinin ardından Çetin Emeç Toplantı Salonunda Şehitkamil İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile yapılan seçimlerde İbrahim Halil Demirkan, Şehitkamil İlçe Başkanlığı görevine seçildi.
Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Şehitkamil İlçe Başkanı İbrahim Halil Demirkan, ‘’ Sizler Şehitkâmil’in her zerresinden birleşip yükselen Türkiye'siniz, Müslüman Türk milletini payidar kalacak. MHP’nin Şehitkâmil’de şanla dalgalandıracak yegane kudretsiniz. Bilmeliyiz ki, Türkiye'nin geleceği sizlerin Şehitkamil'den tutuşturacağı ateşe bağlıdır.  Gözlerimizden aydınlık yarınların müjdesi parlamakta. Yüzlerinizden müreffeh ve muazzez bir Türkiye çağrısının sıcacık izleri pırıl pırıl yansımaktadır. Gaziantep'e, Türkiyeye ve tüm dünyaya yaymazsak, diyoruz ki, gök girsin kızıl çıksın. Liderimizin Tensipleriyle atandığımız gün kurucu yöneticiliğimizi yapan her bir arkadaşımıza emekleri için teşekkür ediyor, yeni yönetimimizde Şehitkamil'de Milliyetçi Hareket Partisini En zirveye taşımak gayreti ile kendini adayarak görev alacak tüm yönetim kurulu üyelerimize üstün başarılar diliyorum. Şehitkamil kongremiz ile Gazi şehrimizdeki Milliyetçi Hareket Partisinin 14. Olağan kongreleri. Milletvekilimiz ve İl Başkanımızın yoğun gayreti ve çabası ile tamamlanmış olacak. Bu vesile ile İslâhiye, Nurdağı, Araban, Yavuzeli, Nizip, Oğuzeli, Karkamış ve Şahinbey ilçelerimizde yeni seçilen ilçe başkanlarımız nezdinde görev alan tüm yöneticilerimize üstün başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
İŞTE DEMİRKAN’IN YÖNETİMİ
Şevket Açıkbaş,  Gürkan Kıraç,  Erkan Gültaç, Şahin Çolak , Bekir Ergan, Mustafa Özdemir, Aykut Baş,  Fatih Koçar, Mehmet Ayaz, Erkan Kılıç, Ramazan Karakuş, İsmail Ağaslan, Bozan Aslan, Ökkeş Mercanoğlu, Lülüfer Ulus, Türker Atay, İlyas Ökeli, Mustafa Zirek, Şükrü Önder, Mustafa Yaşa, Cuma Avcı, Hilal Solak, Memik Demir, Nihat Göktaş, Mehmet Taşkın, Burak Demir, Hamit Kaya, Resul Göksun, Eray Yetkinşekerci, Halil Öztürk, Tahir Bozgeyik, Abdulkadir Yılmaz, Pınar Akdemir, Gökhan Erat, Abdulvahap Önel, Fatih Kanat, Tuncer Polat, Sıddık Kurtoğlu, Ethem Kaplan, Gökhan Yıldırım, Tuncay Büyükoğlu, Orhan Akgün, Mürsel Tanrıöver, Abdurrahman Yılmaz…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.