Hava Durumu

"Partimiz yeniden hedef gösterilmektedir"

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığında provokatif eylemlerin ve partinin hedef gösterilmesine ilişkin basın toplantısı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2023 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2023 13:47
https://www.gazeteekspres.com/
"Partimiz yeniden hedef gösterilmektedir"

Basın açıklaması yapan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, “Sivil görünümlü operasyon aparatları, partimize yönelik yaptıkları eylem ve söylemleri ile hem partimizin siyasi çalışmalarını engellemeye yeltenmekte hem de yaptığı tahrik etme ile partimizi ve üyelerimizi hedef göstermektedir” dedi.

“Partimiz yeniden hedef gösterilmektedir”

Göçer, “Bazı siyasi partiler ile seküler ve ırkçı bazı kesimlerce, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerindeki ittifak tercihi nedeniyle partimiz, seçim süreci boyunca her türlü yalan ve iftira kampanyaları ile muzahir kitleye hedef gösterilmiştik. Söz konusu kara propaganda yöntemlerinin etkisinde kalanlar tarafından yazılı, sözlü ve filli saldırılara maruz kalmıştık. Yerel seçimlerin konuşulmaya başladığı bugünlerde kaos ve kargaşadan medet uman bazı ırkçı siyasetçiler ile bunların uzantısı kimi STK görünümlü provokatör yapılar tarafından partimiz yeniden hedef gösterilmektedir” şeklinde konuştu.

“Sosyal medya paylaşımlarında fiili saldırı çağrısı yapılmaktadır”

Marjinal ırkçı çevrelerin 6-8 Ekim olaylarında olduğu gibi muzahir kitlelerini HÜDA PAR İl Başkanlıkları önüne göndererek provokasyon hedefli eylemler yaptırdığına dikkat çeken Göçer, “Bu kara propaganda ve hedef gösterme sonucunda geçtiğimiz temmuz ayında Adana İl Başkanlığımıza yönelik bıçaklı bir saldırı gerçekleştirilmiş, o sırada mescitte namaz kılan İl Başkanımız ağır yaralanmış, İl Sekreterimiz Sacid Pişgin ise şehit edilmişti. Şehit kardeşimizin acısı henüz taze iken ve İl Başkanlığımıza yönelik gerçekleştirilen saldırı tam olarak aydınlatılmamışken son günlerde bazı marjinal ırkçı çevreler (6-8 Ekim olaylarında olduğu gibi) muzahir kitlelerini İl Başkanlıklarımızın önüne göndererek provokasyon hedefli eylemler yaptırmaktadır. Kin ve nefret söylemleri ile parti teşkilatlarımızın önüne gelen bu provokatörlerce yapılan sosyal medya paylaşımlarında fiili saldırı çağrısı yapılmakta, ırkçı, farklı sloganlarla hedef gösterilmektedir” ifadelerini kullandı.

Göçer, “Irkçı söylem ve eylemleri ile halkı kin ve düşmanlığa sevk ve tahrik eden siyasetçi kisvesindeki malum provokatörler ile kendilerini Müdafaa Hareketi ve Turan Bilimler Akademisi olarak nitelendiren sivil görünümlü operasyon aparatları, partimize yönelik yaptıkları eylem ve söylemleri ile hem partimizin siyasi çalışmalarını engellemeye yeltenmekte hem de yaptığı tahrik ile partimizi ve üyelerimizi hedef göstermektedir” şeklinde konuştu.

“Yetkilileri göreve davet ediyoruz"

Hiç kimsenin siyasi veya kişisel çıkar elde etmek için halkı birbirine karşı tahrik etmeye, bir kısmını diğer kısmına düşman yapmaya hakkının olmadığını vurgulayan Göçer, “Irkçılık bir fikir değil, mücadele edilmesi ve engellenmesi gereken hastalıklı bir ruh halidir. Toplumsal barışın ve huzur ortamının muhafazası için siyasi faaliyetlerimize engel olup partimizi ve üyelerimizi hedef gösterenler hakkında cezai ve idari işlemlerin yapılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.